ClearAudio - Gramofon
Concept - gramofon 'ready to use'

TP053
5 899,00 zł
Nośnik
Producent
1
Ilość

Po raz siódmy z rzędu (2017) nagrodę THE ABSOLUTE SOUND otrzymał CONCEPT - gramofon z laboratorium ClearAudio.


W swojej klasie - champion!
W rankingu światowym - champion!
Na liście najchętniej kupowanych gramofonów - także CHAMPION!


*******************

Gramofon 'hokus-polus', iście czarodziejski - jak królik z magicznego kapelusza, tak on - prosto z kartonu - gra, bez żadnych dodatkowych regulacji, z ramieniem zamontowanym na magnetycznym łożysku - może stać się pierwszym na świecie gramofonem samochodowym!

****************

CONCEPT. I już. Jedno z najbardziej trafnych określeń, albo też najlepiej zrealizowane w praktyce to, co mieści się semantycznie w nazwie gramofonu.

Pomysł! Reszta jest kwestią pokonania oporu materii.

CONCEPT to idealne połączenie oczekiwań Melomanów z możliwościami techniki.

Jest to bodaj najwyżej oceniony i bezdyskusyjnie wyróżniony produkt współczesnej myśli "winylologicznej".

Czy może być coś równie banalnego jak koło? Wirowanie, kręcenie się wokół osi?
Koło to element strukturalny naszej cywilizacji. Wszystko w niej oparte jest na ruchu wokół osi – jednej lub wielu. I to w każdym aspekcie naszego bytu – duchowego i materialnego. Kręci się pieniądz, wirują nasze wokół wybranki serca uczucia, kręci się Ziemia i pies ścigający własny ogon.

Inna kosmologiczna prawda zamyka się stwierdzeniu: panta rej. Wszystko płynie. Także w koło. Z góry w dół, z lewa na prawo. Płynie czas, upływa cierpliwość, szybują chmury.

A jaki kształt ma... punkt? Czy aby „wielki wybuch” z któregośmy się tu znaleźli – nie był także kołem?
Rozważania na tematy tak zasadnicze mogą doprowadzić do bolesnego skręcenia głowy. A tę – choćby nawet była kwadratowa) trudno dumnie nosić w gipsowej szynie.

Peter Suchy, twórca firmy Clearaudio jest mistykiem. Wierzy w radiestezję nie rozstaje się z wahadełkiem. Zna się doskonale na modrakowej kapuście wiążącej wybornie upieczoną gęsinę i bawarskie knedle.

Ale najlepiej zna się a rezonansie i muzyce. Kilkadziesiąt patentów z zakresu fizyki atomowej i kilkanaście tysięcy płyt winylowych w przebogatym repertuarowo zbiorze.

Zbudował, skonstruował dziesiątki gramofonów przetworników, wzmacniaczy, ramion. Jakby każdy z tych elementów miał być częścią międzygwiezdnego statku kosmicznego, wolnego od wibracji i rezonansów, lewitującego wokół rozlicznych pól magnetycznych, wiatrów kosmicznych i strun czasoprzestrzeni.

I ostatnie skojarzenie – ten obraz z filmu Kubricka – Odyseja 200. Z kokpitu mostku dowodzenia – bezbrzeżny wszechświat, a z głosików – Straussowski walc Nad pięknym modrym Dunajem.

Byłem w tym kokpicie, w absolutnie niedostępnej dla zwykłych śmiertelników pracowni Petera Suchego. Byłem i widziałem. Widziałem to, co jest tylko w Jego wyobraźni. Gramofony i przetworniki do żeglowania przez inne wszechświaty. I choćbym nie wiem jak precyzyjnie Państwu o nich opowiadał – nie zdołam przekazać nawet zarysu powstających wizji. Bo człowiek może wyobrazić sobie tylko to co już widział. Ja widziałem rzeczy jeszcze nie nazwane. Więc jak mam o nich opowiedzieć? Zatem proszę uzbroić się w cierpliwość. A już bezwzględnie, proszę mieć pod ręką flagowy statek szturmowy z flotylli Petera Suchego – gramofon, który on skonstruował przed przejęciem na emeryturę, w podziękowaniu dla wszystkich melomanów za wierność płycie winylowej. Zawarł w nim wszystkie najcelniejsze swoje pomysły i wynalazki. Redy for use, gramofon all in one, Concept – czyli pomysł. Pomysł na najlepsze dotarcie do muzyki zapisanej w winylowej masie, na płycie, która jest jak koło, kręci się wraz z talerzem wokół jego osi pozwalając by płynęła z głośników najczystsza, źródlana muzyka odczytywana przez grot igły – O! niezwyczajnej , o czym się Państwo przekonają – żeglującej najbardziej karkołomnymi korytami muzycznych strumieni.


Pamiętm doskonale tę poranną kawę w pokoju odsłuchowym ClearAudio w Erlangen. Wszystko stało się jasne, gdy igła opadła na płytę...

Rachmaninow, Richter, Wisłocki... Ledwie słyszalne, narastające do forte dźwięki fortepianu - po kilku sekundach wzmocnione katiuszami głównego tematu części pierwszej, zrazu przywołującej pieśń burłaczą, której ni prąd rzeki nie straszny, ni sunąca wprost po piaszczystych łachach podłużnica nadwołżańskiej krypy.

I stała się rzeczona już jasność.

Proszę Państwa. Peter Suchy, twórca i autor całego konceptu jakim jest firma ClearAudio - jakby na przekór sobie i całemu high-endowemu światu - w jednym gramofonie, wyjmowanym wprost z kartonu, o fabrycznie ustawionych wszystkich parametrach, gotowego do natychmiastowej akcji - skupił i ześrodkował, z uśrednieniem rzecz oczywista - swoją wiedzę i doświadczenia.

Nikt nie musi wydawać - chyba, że lubi – wielkich pieniędzy – twierdzi Peter Suchy - by rozkoszować się tym, co w muzyce najważniejsze - jej pięknem. Gramofon CONCEPT jest rzeczywiście gwarantem osiągnięcia tego celu.

Dokładny opis, wiele niezwykle trafnych spostrzeżeń i uwag znajdą Państwo w poniższej recenzji:

"Recenzja i szczegółowy opis techniczny"

Dla zdecydowanych - zaproszenie do złożenia zamówienia gramofonu CONCEPT.

To bardzo dobra decyzja.

Podsumujmy:
1. Gramofon fabrycznie ustawiony, po wyjęciu z kartonu - gotowy do natychmiastowego użycia
2. Zespół napędowy realizuje wszystkie trzy standardowe prędkości: 33, 45 i 78 rpm
3. Idealnie rozwiązane kwestie wibracji i drgań - po prostu - nie ma ich!
4. Sygnał z wkładki jest przekazywany JEDNYM przewodem bezpośrednio do przedwzmacniacza
5. Dwie wersje specjalnie dla tego modelu zaprojektowanych wkładek: MM i MC

*** **** *** *** *** *** ***

The Clearaudio Concept is a new complete analog package that comes fully set-up so you can start listening to music right out of the box. This is a beautiful turntable/tonearm/cartridge combination! Finished in piano black and surrounded in stainless steel for a spectacular, modern look, the Clearaudio Concept makes playing vinyl simple and fun. Wait until you hear how good this turntable sounds with either of the two cartridges designed specifically for it, the Concept MM or the Concept MC.

“The Concept has a very neutral overall sound, with a weight and openness that I’ve yet to experience at this price point. It’s rare that a table at this price point has enough low-level detail to really define the hall characteristics of the recording, but again the Concept passed with flying colors. I feel this table is the new benchmark in its price class. It combines simple setup with stunning good looks and performance to match. We are happy to award the Clearaudio Concept one of our Exceptional Value Awards for 2010!”

- Jeff Dorgay, Tone Audio, August 2010

The Clearaudio Concept comes equipped with the new Magnify tonearm making this a complete, great sounding package. The Concept makes it easy to get started and is such a great table, it will really give you a real taste of high-end vinyl playback. Grab some of your favorite records and get prepared to spend all night in analog bliss.

“The Concept's simplicity is a big part of its charm, a ‘plug and play’ product straight from the box. It’s worth taking a moment to admire the Concept’s clean design and substantial finish. Dynamic potency is never in doubt, and the Concept’s timing is crisp enough to grant momentum and drive to the trickiest of recordings without losing composure or focus. It’s not all that long until Awards time again around these parts, and given the Clearaudio Concept’s mighty showing here, it seems odds-on to make the shortlist!”

- What HiFi, UK Magazine, 5-Star Review stars-5.gif >>> Gramofon CONCEPT A <<<

>>> Gramofon CONCEPT B <<<

>>> Gramofon CONCEPT C <<<

>>> Gramofon CONCEPT D <<<

>>> Gramofon CONCEPT E <<<

stereophilerecclassC.jpgtaseditorschoice11.jpgTASeditorschoice2012.jpgTASeditorschoice2013.jpgtaseditorschoice14.jpgtaseditorschoice15.jpgtaseditorschoice16.jpgtaseditorschoice17.jpgtaspoty2010.jpg
ClearAudio
Wybrane recenzje prasy światowej:

concept-reality.jpg

concept-turning.jpg

neues-concept.jpg

ansschillsen.jpg

vollig.jpg

finger.jpg**************
2019-12-21

Specyficzne kody

Reviews

Napisz swoją opinię

Concept - gramofon 'ready to use'

Wybrane recenzje prasy światowej:

concept-reality.jpg

concept-turning.jpg

neues-concept.jpg

ansschillsen.jpg

vollig.jpg

finger.jpg**************

Napisz swoją opinię

1 inny produkt w tej samej kategorii: