Akcesoria Mobile Fidelity
Record Brush

MFSLBRUSH
69,00 zł
Nośnik
Producent
1
Ilość

Przełom lata i jesieni oraz wejście w zimę - to najwspanialszy czas dla grzybiarzy. Ale nie dla "winylarzy"! Żadna pora roku nie jest tak nieprzyjazna dla naszych zbiorów winylowych.

Uwięzione w winylowych woreczkach płyty, rozgrzane i wysuszone latem - chłoną wilgoć by za chwilę znów suszyć się w powietrzu nagrzewanym kaloryferami. Co dzieje się wówczas z naszym krążkiem? Ano ładuje się elektrostatycznie, jak każdy prawdziwy Meloman przed pierwszą wizytą w domu teściowej!

Co robić? To proste - wszystkie środki zaradcze maja Państwo w zasięgu ręki:

Zaczynamy:

1. Płytę wyjmujemy z opakowania i kładziemy na talerz. Tu - dociskamy ją poniższym drobiazgiem

AC009_mini.jpg

2. uruchamiamy silnik i na obracającą się powierzchnię płyty, dociśniętej przed sekundą. przykładamy całą powierzchnią czyszczącą oferowaną tu szczotką MoFi - szczegóły - poniżej

mofibrush_mini.jpg

3. oczyszczona z kurzu, drobinek dezintegrującego się plastiku powierzchnię płyty uwalniamy od ładunków elektrostatycznych przy pomocy poniższej szczotki.

AC004_mini.jpg

Prawda, że teraz płyta znów jest "dziewicza"!?


**********************

Nie mają Państwo pralki do płyt winylowych? Nic nie szkodzi.

My mamy dla Państwa najlepszą na świecie, specjalną, do dziś nie powieloną w konstrukcji i technologii produkcji warstwy czyszczącej - szczotkę/packę, która dotrze do najgłębszych zakamarków rowka płyty winylowej. Dotrze i wybierze z niego każdy okruch, pył, tłuszcz, osad.

Szerokość szczotki odpowiada typowej szerokości warstwy rowkowej płyty LP. Wystarczy więc płytę położyć na talerz gramofonu, wprawić ją w ruch, przybliżyć do powierzchni płyty szczotkę z MoFi i delikatnie ją dociskając - podkreślam - BARDZO DELIKATNIE - pozwolić na 2-3 obroty płyty.

I to już wystarczy!

Płyta oczyszczona, w znacznym stopniu pozbawiona ładunków elektrostatycznych - zabrzmi jakby wyszła z najbardziej wymyślnej kąpieli!

Jednak:

- należy przestrzegać zasady stosowania szczotki/packi do określonego typu płyt, czyli - jedną do płyt nowych, z ostatnich tłoczeń, a drugą do płyt pozyskiwanych w antykwariatach, na giełdach, otrzymywanych od cioci z Ameryki lub wujka z RFN. Dlaczego? Płyty nowe noszą na sobie przede wszystkim pył winylowy z procesu produkcji. Płyty stare, używane - mają mnóstwo tłuszczu, osadów smolistych z dymu nikotynowego.
Należy więc używać zawsze dwóch szczotek: do płyt nowych i do płyt starych.

- należy po przeczyszczeniu 100-150 płyt WYMIENIĆ element czyszczący szczotki. Jak? Delikatnie odrywając go od samej szczotki. W miejsce usuniętej warstwy czyszczącej przyklejamy nowy element czyszczący. I regenerujemy kolejnych 100-150 płyt.

Z doświadczeń praktyka - warstwę czyszczącą można i należy co jakiś czas przetrzeć delikatną szczoteczką np. do zębów aby usunąć drobiny włókien, skrawki papierowych kopert ochronnych i najzwyklejszy kurz.

Czy to działa? proszę sprawdzić samemu. proszę położyć na talerz płytę, zaopatrzyć się w stoper i dobrze zatemperowany ołówek. I - piszemy własne Das Wohltemperierte Test notując w której sekundzie jaki trzask nam się objawia. A potem czyścimy płytę i test powtarzamy. I co? Jaki wynik? A nie mówiłem!?!?!?
Mobile Fidelity
2019-12-09

Specyficzne kody

Reviews

Napisz swoją opinię

Record Brush

Napisz swoją opinię

15 innych produktów w tej samej kategorii: